ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4593011
*
nr 459 3011
Spegel
1800-tal valnöt, höjd: 98
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2007
kl 16:58:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 11:38:07
1
450 kr
25/3 20:31:06
2
500 kr
26/3 08:14:18
3
700 kr
26/3 16:39:19
4
600 kr
26/3 16:39:48
4
700 kr
26/3 16:45:42
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 459 3011
Spegel
1800-tal valnöt, höjd: 98
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 11:38:07 | 1 | 450 kr |
25/3 20:31:06 | 2 | 500 kr |
26/3 08:14:18 | 3 | 700 kr |
26/3 16:39:19 | 4 | 600 kr |
26/3 16:39:48 | 4 | 700 kr |
26/3 16:45:42 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58